OGRZEWANIE POWIETRZEM

16-06-2021

OGRZEWANIE
POWIETRZEM

nośnikiem transportującym ciepło jest powietrze, rozprowadzane w ogrzewanym obiekcie przez system kanałów wentylacyjnych, umieszczonych w suficie lub w podłodze.

NADMUCHOWY
KOCIOŁ GRZEWCZY

element systemu ogrzewania powietrznego, w którym wytwarzane jest ciepłe powietrze. Jako paliwo wykorzystywany może być gaz ziemny, płynny, olej opałowy lub energia elektryczna.

DGP

Dystrybucja gorącego powietrza, czyli system ogrzewania powietrzem nagrzewanym przez kominek.

KANAŁ
OZPROWADZAJĄCY

element systemu ogrzewania powietrznego, który umożliwia rozprowadzanie ciepłego powierza do konkretnych pomieszczeń. Kanały instalowane są na poddaszach nieużytkowych, w podłodze oraz nad sufitami podwieszonymi.

KRATKI
NADMUCHOWE

element systemu ogrzewania powietrznego, który stanowi zakończenie kanałów rozprowadzających. Wyposażone są one w przepustnice, które umożliwiają regulację ilości dopływającego ciepła do pomieszczenia.

CZERPNIA
ZEWNĘTRZNA

element systemu ogrzewania powietrznego, która umożliwia dostarczanie świeżego powietrza do systemu. Umieszona z zewnętrznej ścianie budynku.

CZERPNIA
WEWNĘTRZNA

element systemu ogrzewania powietrznego, zbiera ochłodzone powietrze z pomieszczenia i doprowadza je do pieca. Zalecane jest zamontowanie jej w kanale w centralnej części domu.

WŁÓKNINOWY
FILTR POWIETRZA

element systemu ogrzewania powietrznego, montowany jest na wlocie powietrza do kotła wyłapując zanieczyszczenia mechaniczne z powietrza.

AUTOMATYKA

element systemu ogrzewania powietrznego, który za pomocą sterownika umożliwia regulację temperatury nadmuchu powietrza, stabilizuje temperaturę oraz steruje procesem spalania paliwa.

FILTR
ELEKTROSTATYCZNY

dodatkowy element systemu ogrzewania powietrznego, który zapobiega rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów oraz wyłapuje zapachy.

CENTRALNY
NAWILŻACZ

dodatkowy element systemu ogrzewania powietrznego, który kontroluje wilgotność powietrza.