GRZEJNIKI ELEKTRYCZNE

16-06-2021

GRZEJNIK
ELEKTRYCZNY

jest podstawowym lub dodatkowym sposobem na ogrzewanie domu. Wygodny i łatwy w sterowaniu, zapewnia duże bezpieczeństwo użytkowania.

 

GRZEJNIK
KONWEKTOROWY

oddaje ciepło na zasadzie konwekcji, oznacza to że ogrzewa powietrze przepływające przez grzejnik. Konwekcja może być wymuszona wentylatorem lub naturalna.

GRZEJNIK
PROMIENNIKOWY

działają na zasadzie promieniowania czyli emitują promieniowanie cieplne. Element grzejny nagrzewa się nawet do temperatury 200 stopni.

GRZEJNIK
ŁAZIENKOWY

do ogrzewania dodatkowego łazienki, ma niewielką moc do 210 W. Wykonywany najczęściej ze stali lub aluminium.

GRZEJNIK
OLEJOWY

wyglądem przypomina żeliwny grzejnik członowy lub ma postać płyty. Cechuje się dużą bezwładnością cieplną, oznacza to, że długo się nagrzewa oraz długo oddaje ciepło do otoczenia.

TERMOWENTYLATOR

zimne powietrze zasysane jest przez wentylator i kierowane na element grzejny a następnie zostaje ogrzane oraz wydmuchiwane przez otwór wylotowy.

LISTWA
PODŁOGOWA

montowana szeregowo wzdłuż ścian zapewnia równomierny rozkład temperatury. Zasilana jest prądem jednofazowy a jej pracą steruje elektroniczny regulator temperatury.

GRZEJNIK
PRZENOŚNY

wyposażony w kółka lub nóżki, co pozwala na dowolne usytuowanie go w pomieszczeniu. Z reguły są dodatkowym elementem grzewczym.

GRZEJNIK
ŚCIENNY

przeznaczony głównie do stałego ogrzewania pomieszczeń. Za pomocą systemu mocowań wieszany jest na dowolnej ścianie (za wyjątkiem olejowych oraz niektórych modeli promiennikowych)