NASZE PLATFORMY SPRZEDAŻOWE:
BSO jest to bez spoinowy system ociepleń inaczej zwany metodą lekką mokrą. Polega on na przyklejeniu do ocieplanej powierzchni bezpośrednio przylegających do siebie płyt wełny mineralnej lub styropianu. Płytę styropianową należy przyłożyć do ściany i docisnąć tak, aby uzyskać równą płaszczyznę z sąsiednimi płytami.

Płyty przykleja się, zaczynając od dołu ściany, rozmieszczając pasami poziomymi, z przewiązaniem na narożach na tzw. „mijankę”. Kolejnym krokiem jest pokrycie płyt cienką warstwą zaprawy i zatopienie w niej lekkiej siatki zbrojącej z włókna szklanego z co najmniej 10-centymetrowycm zakładem. Następnie powierzchnię należy zagruntować i pokryć tynkiem cienkowarstwowym.

Poniżej przedstawiamy sposób ocieplenia metodą BSO czyli BSO - ocieplenie budynku w 7 krokach!

fot. Atlas

Montaż listwy startowej 
fot. Atlas

 Przyklejanie płyt styropianowych 

fot. Atlas

 Tynkowanie

Wszystkie materiały wykorzystane do wykonania ocieplenia muszą być do siebie odpowiednio dobrane. Najkorzystniejszym zatem rozwiązaniem jest wybór ocieplenia systemowego, w którym poszczególne elementy pochodzą od jednego producenta.

 

WAŻNE!

Dobierając poszczególne elementy należy wiedzieć, że w systemach zawierających styropian stosowany może być dowolny tynk akrylowy, silikonowy lub silikatowy. Natomiast w systemach opartych na wełnie mineralnej, stosować można jedynie wyprawy tynkarskie o dużej paroprzepuszczalności, czyli tynki silikatowe albo silikonowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: