NASZE PLATFORMY SPRZEDAŻOWE:

PRODUKTY W PROMOCJI

Ocieplenie budynku jest istotnym elementem wpływającym na niższe koszty ogrzewania oraz trwałość elewacji. Zapewnia również wysoki komfort życia w ocieplonym budynku.


Ocieplenie ma również istotny wpływ na nasze zdrowie. W umiarkowanym, zmiennym klimacie, ważne jest aby odizolować pomieszczenia od wpływów klimatyczny, ponieważ właściwa temperatura oraz wilgotność powietrza mają fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia. Ważne jest, aby odpowiednia izolacja zimą chroniła przed wychłodzeniem ścian, a latem zapewniała chłód wewnątrz budynku. Dodatkowo, warstwa izolacyjna chroni budynek przed wahaniami temperatury oraz zmniejsza zużycie energii, przez co odpowiednio dobrany i wykonany system ocieplenia pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania domu.

Ocieplając dom, warto zainwestować w pełny system ocieplenia. Właściwie dobrany i wykonany pozwala na osiągnięcie najwyższych parametrów ocieplenia. Kompletny system daje nam pewność, że poszczególne elementy będą ze sobą właściwie współpracowały, a to może znaczenie wpłynąć na zmniejszenie kosztów za ogrzewanie.

W normatywnym budynku przez ściany ucieka ok. 40% ciepła. Dlatego powinny być one ciepłe i właściwie zaizolowane. Aktualnie, najpopularniejszym systemem ocieplania budynków jest BSO, czyli bezspionowy system ociepleń, zwany pierwotnie metodą lekką mokrą. Polega on na zamocowaniu płyt styropianowych lub z wełny mineralnej, pokryciu ich warstwą zbrojącą siatki wtopionej w zaprawę klejową, a następnie nałożeniu cienkowarstwowego tynku ozdobnego.

Poniżej schemat ocieplenia ściany metodą BSO z zastosowaniem styropianu oraz wełny mineralnej.

 

Decyzja o wyborze materiału dociepleniowego nie jest łatwa. Do wyboru mamy systemy oparte na styropianie lub na wełnie mineralnej. Najpopularniejszy jest styropian, przez wzgląd na swoją stosunkowo niską cenę. Jest lekki i odporny na wilgoć a także łatwy w obróbce. Ma jednak gorsze właściwości akustyczne. Wełna  mineralna natomiast charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalność oraz umożliwia akumulację ciepła w ścianie zewnętrznej.

Kupując system, warto sprawdzić, czy posiada aktualną Aprobatę ITB i Certyfikaty Zgodności z normami budowlanymi. Nie należy kierować się wyłącznie niską ceną. Ważna jest przede wszystkim jakość składników i kompletność systemu. Mieszanie materiałów z różnych systemów może okazać się niebezpieczne, ponieważ między źle dobranymi składnikami mogą zachodzić nieodwracalne reakcje chemiczne, a następstwa nieodwracalne.

Watro wiedzieć, że wybór odpowiedniego ocieplenia oraz prawidłowe jego wykonanie wpływają na trwałość elewacji oraz energooszczędność inwestycji. Prawidłowe ocieplenie ścian zewnętrznych budynku pozwala zmniejszyć koszty jego ogrzewania nawet o 40%!

Ostatnio kupowane produkty Ostatnio kupowane produkty